Nejčastější otázky - poptávající

+420 737 989 716 (zákaznická podpora 9-16h) www.stormedia.cz promotion@stormedia.cz
Co vše musí poptávka obsahovat?

Poptávka musí obsahovat název a její popis. Volitelně můžete uvést i termín a požadovaný rozpočet. Pokud rozpočet a termín neuvedete, bude na dodavatelích, jaký Vám nabídnou na základě znění poptávky a jejich možností.


Co nesmí být uvedeno v poptávce?

Do poptávky nesmíte uvádět přímé kontakty na Vás či kterékoliv další strany. Nesmíte uvádět citlivé informace a jakýkoliv obsah, který může být v rozporu s Podmínky užití.


Jak dlouhá by měla poptávka být?

Snažte se být co nejvíce věcní. Délka poptávky je nastavena zhruba na jednu normostranu.


Můžu přidat do poptávky přílohu?

Ano. Do poptávky můžete vložit neomezené množství příloh.
Maximální velikost jedné přílohy je 10 MB.


Je cena poptávky konečná?

Při zadávání rozpočtu poptávky vkládáte Vaši představu o ceně. Ta se může ale výrazně lišit.
Záleží na dodavatelích, jestli shledají požadovanou cenu za reálnou. Cena tedy ve výsledku může být menší i vyšší.

Od různých dodavatelů budete dostávat rozdílné ceny. Bude pak na Vašich preferencích, pro kterého dodavatele se ve výsledku rozhodnete. Např. podle hodnocení dodavatele od ostatních potávajících.


Kolik poptávek můžu vložit?

Poptávek můžete vložit neomezené množství.


Je nutné v poptávce uvést dobu, do kdy potřebuji mít poptávku vyřešenou?

Ne není to nutné. Termín dodání mohou určit sami dodavatelé. Pokud s termínem budete souhlasit, stane se následně závazným.


Co když nejsou dodané práce/zboží podle mých představ? Můžu reklamovat?

Můžete vyžádat u dodavatele revizi. Revize slouží jako opravný prostředek (např. při reklamacích), ale také jako prostředek pro žádosti o více práce. Jestli bude revize v rámci zakázky nebo bude ohodnocena jako vícepráce je však plně v režii dodavatele. Ten se musí řídit platnou legislativou ČR.


Mám povinnost vybrat si z nabídek, nebo můžu všechny odmítnout?

Pokud Vám žádná nabídka od dodavatelů nebude vyhovovat, můžete bez problémů celou poptávku zrušit - smazat. Smazáním poptávky se všem dodavatelům jejich nabídky automaticky odmítnou.


Pokud jsem s dodavatelem spokojený, můžu další poptávku přidělit automaticky jemu?

Ano, jakmile jednou vstoupíte do obchodního stavu s konkrétním dodavatelem, při zadávání poptávky budete moci vybrat z nabídky preferovaných dodavatelů. V tomto případě nebude poptávka veřejná a půjde rovnou konkrétnímu dodavateli.


Co když se nikdo na moji poptávku neozve?

Jestli budete mít u poptávky nevyhovující nabídky, může to být proto, že Vaše zadání není přesné nebo rozpočet či termín nejsou pro dodavatele reálné. Zkuste proto tyto parametry v nové poptávce upravit.


Můžu svoji poptávku smazat?

Ano, poptávky můžete smazat kdykoliv. Jedinou výjímku tvoří okamžik, kdy za poptávku zaplatíte dodavateli přes naší službu. Tyto poptávky není možné mazat, archivují se kvůli evidenci a účetnictví.

Jak poptávkomat funguje?

A co děláme jinak?

Vybírejte z nabídek

Řada inzertních portálů a poptávkových webů funguje na základě zobrazení Vaší poptávky a následně e-mailovým oslovováním dodavatelů.

Stovky až tisíce oslovených dodavatelů Vám pak hromadně posílají na e-mail nabídky. Vy musíte všechny tyto nabídky pročítat a odpovědět. My takto nefungujeme.

Poptávkomat Vám nabídky dle kritérií protřídí, seřadí do tabulky a vy podobně, jak jste zvyklí číst recenze na zbožových srovnávačích, vybíráte nejlepšího kandidáta na dodavatele. Kandidáta si můžete prověřit a následně s ním zahájit komunikaci.

Mějte poptávkomat
vždy po ruce

Poptávání nebylo nikdy jednodušší! Vše zvládnete přímo z Vašeho chytrého telefonu, ať už jste doma, v práci nebo zrovna čekáte na tramvaj.

Přejít k aplikaci

Nahlédněte do poptávkomatu

Prohlédněte si seznam poptávek a dodavatelů

Uvnitř poptávkomatu naleznete obrovskou komunitu dodavatelů a stovky probíhajících poptávek.

Filtrovat:
předmetstav poptávkytermínrozpočet
7 203
spokojených poptávajících
4 502
aktivních dodavatelů
18 834
poptávek odbaveno
1,2+ mld.
celková hodnota poptávek